×
مبلغ کل خرید : 0تومان

مراقبت از موها در فصل پاییز

در فصل پاییز با شروع سردی هوا، موها نیاز به مراقبت و توجه بیشتر خواهند داشت. سردی هوا ممکن است روی موهای شما، بخصوص موهای خشک تاثیر سوء داشته باشد.

ما در این مقاله قصد داریم تا به شما در محافظت از موها در فصل پاییز کمک کنیم.

 

مراقبت از موها در فصل پاییز

 

راهکارهایی که برای محافظت از مو در فصل پاییز ما به شما ارائه می کنیم بسیار آسان است و نیاز به کار یا محصولی خاص نخواهید داشت. پس با رعایت نکاتی کوچک می توانید در حفظ سلامتی موهای خود بکوشید.

در فصلهای سرد، موهای خود را بپوشانید

این که هوای سر مستقیما با موی شما در ارتباط باشد، خشکی موهای شما را دو چندان خواهد کرد و به موهای شما آسیب می زند. پس برای جلوگیری از خشکی موها، بهتر است در فصول سرد سال به خصوص در پاییز و زمستان، موهای خود را با شال یا کلاه ضخیم بپوشانید تا جلوی خشکی مو گرفته شود.

رطوبت رسانی به مو ها را از یاد نبرید

سردی هوای پاییز، موجب خشکی هوای آن نیز خواهد شد. پس باید در مقابل این خشکی موهای خود را حفظ نمایید. برای حفظ رطوبت یا رطوبت رسانی به موها، می توانید از محصولات نرم کننده و ماسک های مرطوب کننده مو استفاده کنید .

از روش های رایج و آسان برای رطوبت رسانی به موی خود می توانید از روش های زیر بهره ببرید:

چرب کردن مو برای جلوگیری از خشک آن

استفاده از انواع روغن های طبیعی برای چرب کردن و رطوبت رسانی برای مو بسیار موثر است. روغن های طبیعی چون روغن زیتون، روغن بادام، روغن خردل سفید و دیگر روغن های گیاهی و طبیعی برای شما پیشنهاد می شود.

استفاده از آلوئه ورا به صورت مستقیم بری روی مو یا استفاده از ژل آلوئه ورا

از تاثیرات هوای سرد بر روی مو شما می تواند شوره سر باشد. شوره سر علاوه بر ایجاد خارش و ناراحتی با ظاهر بدی که به موها می دهد سبب خجالت افراد می گردد. استفاده از ژل آلوئه ورا یا استفاده مستقیم آن بر روی مو به دلیل خاصیت ضدباکتری بودن آن، می تواند از شوره سر شما کاسته و طی مدتی کوتاه، مشکل شوره سر شما را رفع نماید.

خانمها! موهای خود را کمتر رنگ کنید

رنگ کردن موها به طور کلی، سبب خارش، ریزش و خشکی مو میگردد. حال اگر پای عاملی تحریک کننده چون هوای سرد در میان باشد. این مشکلات به شدت افزایش خواهند یافت. اگر اصرار در رنگ کردن موهای خود دارید چند پشنهاد به شما میکنیم:

  • تا حد امکان، رنگ کردن موهای خود را به قبل از فرا رسیدن پاییز و در شهرویور ماه موکول کنید.
  • از محصولات آرایشی معتبر برای رنگ کردن موهای خود استفاده کنید.
  • کمتر از سشوار و وسایل تزئینی دیگر برای مو استفاده کنید.
  • در صورت رنگ کردن مو، مراقبت از موها را با نرم کننده خوب از یاد نبرید.

 

مراقبت از موها در فصل پاییز

 

کوتاه کردن موها

کوتاه کردن دو الی سه سانت از قسمت انتهایی موها، علاوه بر جلوگیری از ایجاد موخوره و رفع آن، می تواند به  سلامتی و حفظ شادابی موی شما کمک شایانی نماید. پس کوتاه کردن موهای خود را همیشه به خاطر داشته باشید.

موهای خود را زیاد سفت یا دم اسبی نبندید

سفت بستن موها به سبب آسیب رساندن و کنده شدن موها، اصلا کار درستی نمی باشد. سعی کنید در فصول سرد سال از مدل های شل و سبک برای بستن موهای خود استفاده کنید و یا حدالامکان موهای خود را نبندید.

استفاده از ماسک های مرطوب کننده طبیعی

با استفاده از ماسک ها، می توانید رطوبت موهای خود را تنظیم نمایید و در مقابل هوای سرد محافط رطوبت موهای خود باشید.

استفاده از محصولات مراقبت و رطوبت رسان به مو

استفاده از محصولات مراقبت از مو همچون نرم کننده ها و رطوبت رسان ها، همچون ماسک های طبیعی سبب رطوبت رسانی به موهای شما خواهند شد و از خشکی موهای شما در برابر هوای سرد محافظت خواهند کرد. به خصوص اگر زیاد از ژل یا سشوار و اتوی مو استفاده می کنید، حتما استفاده از این محصولات را درمقوله مراقبت از موهای خود بگنجانید.

آب داغ؟ هرگز!!!

شاید استحمام در فصول سرد با آب داغ، به نظر شما خوشایند باشد و احساس خوبی به شما بدهد، اما موهای شما هیچگاه این حس را ندارند! آب داغ با نابود کردن چربی های ضروری مو، سبب خشکی و گره موها می شود. استفاده از آب ولرم، گزینه مناسبی برای شست و شو و حفظ چربی مورد نیاز مو و پوست است.

روش درستی برای خشک کردن موهای خود داشته باشید

شاید شما هم مثل بسیاری از افراد از سشوار برای خشک کردن موهای خود استفاده می کنید. اما باید این نکته را متذکر شویم که سشوار یکی از مهمترین دلایل ریزش مو، خشکی و وز شدن موهاست. پس تا زمانیکه که مجبور نشده اید، از سشوار استفاده نکنید. به جای آن پس از استحمام، موهای خود را به آرامی فشار دهید تا آب اضافی مو گرفته شود، سپس 20 الی 30 دقیقه موهای خود را حوله نرم بپوشانید تا آبهای اضافی خارج گردد و سپس به آرامی انگشتان خود را لا به لای موها به حرکت درآورید تا هوای آزاد بین موهای شما به جریان درآمده و سبب خشک شدن موهای خیس شما گردد.

حمام کردن خود را طولانی نکنید

استحمام زیاد مخصوصا با آب داغ، با کاستن چربی های مفید پوست و مو، سبب خشکی می گردد. پس حتما به خاطر داشته باشید که مدت زمان استحمام خود را بکاهید تا به سلامتی پوست و موی خود آسیب وارد نکنید.

دوشنبه ۲۳-۰۷-۱۳۹۷
برچسب ها:

دسته‌ها