×
مبلغ کل خرید : 0تومان

مراقبت از موها در فصل تابستان

مراقبت از موها در فصل تابستان

مسلما برای سلامت خود در فصل های مختلف باید تدابیر مختلفی بیاندیشید . فصل تابستان نیز به مانند فصول دیگر نیاز به رعایت نکاتی دارد.
برای مثال باید برای سلامت چشمان خود و جلوگیری از آسیب آن توسط نور شدید آفتاب عینک دودی بزنید . برای سلامت پوست خود از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید . از لباس های مناسب فصل استفاده نمایید و از مواد غذایی مناسب این فصل تغذیه نمایید . برای سلامت موی خود در برابر اشعه آفتاب نیز باید به فکر محافظت از آن باشید .

 

 

در این مقاله می خواهیم به طور ویژه به روش های مراقبت از مو  در فصل تابستان بپردازیم .

 

1- پوشاندن مو  :
برای جلوگیری و مراقبت از موها در برابر نفوذ اشعه آفتاب بهتر است موهای خود را بپوشانید . همچنین پوشاندن مو موجب مقاومت آن در برابر وزش باد نیز می شود .

 

2- تغذیه مناسب :
سلامت مو هم همانند پوست به تغذیه مناسب بستگی دارد . استفاده از روغن های طبیعی و همچنین آبمیوه ها  و آب به اندازه کافی می تواند به سلامت موهای شما بیانجامد .

 

3- کلر :
در تابستان به علت استفاده از استخر موهای شما در معرض برخورد با کلر قرار می گیرد که ماده شیمیایی قوی بوده و برای موهای شما ضرر دارد . بهتر است موهای خود را به وسیله کلاه های مخصوص شنا پوشانده و سپس به داخل استخر بروید .

 

4- استفاده از شامپوی مناسب :
استفاده از شامپو مناسب نه تنها در فصل تابستان بلکه در سایر فصول نیز امر مهمی در سلامت موی شماست . بهتر است قبل از خرید شامپو با کارشناسان فعال در این حوزه مشورت نمایید و شامپو مناسب را انتخاب نمایید . شامپوی ضد ریزش مو dooricare می تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد که به هر چه بهتر شدن موی شما کمک می کند .

 

5- خشک کردن :
در فصل تابستان موها در معرض نور آفتاب هستند . خشک کردن آنها با سشوار نیز می تواند آسیب بیشتری به آنها وارد نماید . بنابراین بهتر است موها را با سشوار یا روش های دیگر خشک نکنید و اجازه دهید موها خود به صورت طبیی خشک شوند .

 

6- شست و شو
در فصل تابستان باید سعی کنید تا موی خود را مرطوب نگه دارید . استحمام و شستن زیاد مو موجب می شود چربی طبیعی مو از بین برود و مو ها خشک و شکننده شوند . پس بهتر است از شست و شوی زیاد بپرهیزید .

 

7- بستن مو
بهتر است برای جلوگیری از ریزش مو موهای خود را محکم نبندید . محکم بستن مو که در تابستان خشک و شکننده می شود ، ممکن است به ریزش مو شما بیانجامد.

 

رعایت موارد  بالا می تواند سلامت مو شما را در تابستان تا حد زیادی تامین نماید . مو در زیبایی چهره شما تاثیر بسیاری دارد . به همین سبب باید در نگهداری و مراقبت از آن تلاش کنید .
زیرا در غیر این صورت ممکن درمان ریزش مو برای شما مشکلاتی ایجاد نماید .

برای مشاوره رایگان در رابطه با درمان ریزش مو و اطلاعات بیشتر از مراقبت مو می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

 

سه شنبه ۱۷-۰۷-۱۳۹۷
برچسب ها:

دسته‌ها