×
مبلغ کل خرید : 0تومان

سوالات متداول

 - همه تولید کننده‌ها ادعا می کنند شامپو یشان بهترین است . آیا واقعاً فرقی با هم دارند؟

عوامل زيادي بر روي كيفيت شامپو تاثيرگذار هستند مانند:

نوع مواد اوليه، درصد مواد اوليه، منبع مواد اوليه، اهميت دادن به كنترل‌هاي فيزيكو شيميايي، ميكروبي، ايمني بر روي مواد اوليه، محصول و هنگام ساخت، بررسي اثربخشي محصول، استفاده از ظرف با جنس مناسب، استفاده از تجهيزات مناسب در ساخت و بسته‌بندي، استفاده از نيروهاي انساني كارآزموده و آشنا به تكنولوژي روز، شرايط مناسب انبارش و حمل و نقل، رسيدگي به شكايات مشتريان و مد نظر قرار دادن پيشنهادهاي آنها، تعهد به رعايت قوانين و الزامات ملي و جهاني، داشتن گواهينامه استانداردهاي جهاني ISO و ...

بدين ترتيب شامپوهاي توليد شده توسط توليد كننده‌هاي مختلف با يكديگر تفاوت دارند.

 

 

- موی سرم شوره می زند ، چه نوع شامپوئی می تواند برای رفع این مشکل به من کمک کند؟

عقيده بر اين است كه بزرگترين عامل ايجاد بيماري شوره يك نوع قارچ به اسم مالاسزيا فورفور (Malasezia furfur) مي‌باشد. اين قارچ به طور طبيعي در سطح پوست سر افراد وجود دارد ولي در هنگام ابتلا به شوره سر تعداد اين قارچ به دلايل نامعلومي زياد شده و به فرم بيماري‌زا تبديل مي‌شود.

راحت‌ترين راه براي درمان شوره سر استفاده از شامپوهاي طبي ضدشوره (Anti-Dandruff) مي‌باشد زيرا شخص همراه با شستشوي سر، درمان را نيز انجام مي دهد.

 

- برای آبکشی شامپو باید از آب سرد استفاده کنیم یا آب گرم؟

برای آبكشی شامپو از آب گرم استفاده كنید تا شامپو بهطور كامل از سطح مو خارج گردد. اما دمای آبكشی كاندیشنر بستگی به عواملی مانندضخامت موی شما دارد. هرگز از آب داغ برای آبكشی موی خود استفاده نكنید. استفاده ازآب سرد هم فقط برای كاندیشر كردن (حالت دادن) عمقی مو انجام می گردد.

 

- آیا شامپوی نامناسب باعث ریزش موی سر می شود؟

مردم وقتی شامپوی خود را عوض می كنند معمولا توجه بیش ازحدی به حالت مو و پوست سر خود نشان می دهند. اگر بهبودی در وضعیت موهایشان حاصل شدآن را به فراورده جدید نسبت می دهند و بر عكس در صورتی كه وضعیت موهایشان بدتر شد،باز هم فراورده جدید را مقصر میدانند. مثلا ریزش طبیعی موهای خود را به شامپو جدید  نسبت می دهند.

تحقیقات نشان داده تعداد كمی از مردم از نقش عواملی مانند شانهكردن، برس كردن ، تاثیرات مخرب مواد شیمیایی و یا حتی داروها، رژیم غذایی، بیمارییا ویژگی های توارثی در ریزش مو آگاه هستند.

حقیقت آن است كه شامپوها به دلیلقرار داشتن پیاز مو در عمق سر باعث ریزش دائم مو نمی شوند. ضمن اینكه تاثیری برمیزان ریزش یا رشد مجدد آن در طول شبانه روز نیز ندارند.

 

- آیا استفاده مکرر از شامپو باعث کدر شدن و آسیب دیدن مو می گردد؟

استفاده از شامپوهای نامناسب و عدم به كارگیری روش صحیحاستفاده از شامپو، باعث كدورت و آسیب دیدگی موها می شود. در صورتی كه شامپوی مناسبموی خود را پیدا کرده و روش صحیح شامپوكردن و خشك كردن مو را آموختید، می توانید باخیال آسوده موی خود را هر روز یا چند بار در روز شستشو دهید.

 

- آیا شامپوی مورد استفاده باید هر چند وقت یکبار تعویض گردد؟

این تصور از آنجا نشأت گرفته است كه در گذشته برخیشامپوها به علت محدودیت تواناییشان در زدودن كامل آلودگی های مو و پوست سر، بهتدریج موجب تجمع برخی از آلودگی های خاص روی سر می شدند. بنابراین به مردم سفارش میشد كه هر چند وقت یكبار شامپوی خود را تعویض نموده تا این مشكل برطرف شود.
امادر صورتی كه شامپوی مصرفی شما از نوع پیشرفته ای است كه باعث تجمع آلودگی روی سطحمو و پوست سر شما نمی شود، تعویض مكرر شامپو ضرورتی ندارد. البته وفاداری به یك نوعبخصوص شامپو نیز توصیه نمی شود، زیرا در دنیای مدرن امروز سالانه انواع شامپوهایجدید با خواص متنوع عرضه می گردد و عدم استفاده از آنها به صرف آنكه «محصولی كهاستفاده می كردیم امتحان خود را پس داده است!» محروم نمودن خود از پیشرفتهایتكنولوژی می باشد.